Kategorie
Newsy

Nasi grali – Juniorzy B1

Cóż to było za meczycho !!! Niezwykły mecz w wykonaniu niezwykłych piłkarzy !!!
Mimo, że ostatnio trochę się działo wokół drużyny i mieliśmy pewne kadrowe roszady, nasz zespół na to spotkanie, mocno przebudowany i z dwoma kolejnymi debiutantami na ławce, zagrał fantastyczne spotkanie i odniósł zasłużone zwycięstwo. Myślę, że nawet Ci, którzy całym sercem wierzyli w zdobycz punktową w tym meczu, nie byliby nawet w stanie wyśnić takiego wyniku ani nawet wyobrazić sobie takiego świetnego meczu. Chłopcy wreszcie zagrali na miarę swojego potencjału i pokazali się w nim wreszcie takimi jacy są i co potrafią. Byli sobą i każdy na boisku wyrażał siebie bez niepotrzebnych ograniczeń.

Wszystko zaczęło się od dobrego początku gry, kiedy to od razu staraliśmy się „rozkręcać” i narzucić swój styl gry. Wreszcie zaczęliśmy wykorzystywać atuty swojego boiska (szerokość 68 m, podczas gdy rywale u siebie grają na dużo węższym) oraz wreszcie podania dominowały nad dryblingiem z piłką przy nodze. Było więcej przyspieszeń, zagrań „w uliczkę”, więcej doskoków pressingowych i więcej podpowiedzi, szczególne ze strony Filipa Plizgi, który poza tym, że jak zawsze dwoił się i troił i walczył znów z niezmordowaną zawziętością.

Goście nie mieli „etatowego bramkarza” i w ich bramce stanął, chyba z racji tego, że był najwyższym chłopakiem w zespole, jeden z zawodników z pola. Nie miał nawet rękawic. Padał deszcz więc i kontrolowanie piłki rękami czy nogami, nie było takie łatwe. Przekonał się on właśnie o tym w 13 minucie, kiedy piłka zmierzająca w jego kierunku przeszła pod jego stopą i czujny w pobliżu Olaf Krzak ruszył za piłką, zdołał do niej dobiec szybciej niż ten „bramkarz” i wpakował piłkę do pustej bramki. Dwie minuty później duet Wydrych – Saternus, poszedł z akcją „z klepki” i ten drugi wykorzystał szansę jaką mu to stworzyło.

W 28 minucie było już 3:0 za sprawą Olafa Krzaka, któremu asystował zgraniem głową Kasjan Błażejewski. Olaf po podaniu poradził sobie z obrońcą na plecach i bez problemu wykończył. Dwie minuty później po rzucie rożnym, Kasjan znów głową głową próbował przekierować piłkę do siatki niestety nie udało mu się „czysto” uderzyć futbolówki. Duet Saternus-Krzak próbował znów kombinacyjnie rozegrać razem piłkę, Olaf odegrał w końcu „z klepki” tuż przed polem karnym i próba Bartka uderzeniem z dystansu była niebezpieczna, ale niestety niecelna. Chwilę później z dystansu próbował również Radek Pach po podaniu Maćka Wydrycha, ale też i tym razem się nie udało.

Około 40 minuty, gdy piłka była pod naszą bramką, przy piłce znalazł się Oskar Kuklok i doskonałym dalekim, bezpośrednim zagraniem uruchomił Bartka Saternusa a ten wykorzystał kolejny raz swoją szybkość, zabrał się w biegu z piłką, wyszedł „sam na sam” i oczywiście wykorzystał swoją okazję. Jeszcze zanim sędzia zarządził koniec pierwszej połowy, doszło do przewinienia obrońców gości w ich polu karnym i sędzia wskazał na „jedenastkę”. Do piłki podszedł tym razem Radek Pach i bez problemu podwyższył wynik spotkania na 5:0 do przerwy.

Po przerwie nasza rozpędzona drużyna nie zatrzymywała się i w 51 minucie hat-trick skompletował Bartek Saternus po podaniu Filipa Plizgi. Pięc minut później zawodnicy gratulowali kolejnej bramki Robertowi Kolany, który uderzył na bramkę i piłka po raz kolejny minęła bramkarza próbującego nieudolnie kopnąć futbolówkę. Piłkę Robertowi do nogi dostarczył wcześniej nasz kapitan Mateusz Rokicki.

Kiedy na boisku pojawił się do gry Konrad Kuźma za Maksa Rabana i nastąpiła wymiana na pozycjach – Radek wrócił na prawą obronę a Kondzio powędrował, jak w ostatnich meczach, na lewe skrzydło, nikt nie oczekiwał fajerwerków w grze a jedynie solidne starania tego piłkarza. Wszyscy bowiem wiedzą, że Konrad jest niezwykle sumiennym i systematycznym piłkarzem, trenującym 5 razy w tygodniu, ale to piłkarz dopiero budowany, przygotowywany do gry, dopiero co wchodzący z ławki, zdobywający po kilkanaście minut doświadczenia. Dziś jednak Konrad nie tylko odpłacił się za dawane mu szanse, ale i zrobił coś niezwykłego. Najpierw wypracował asystę na 8:0 Olafowi Krzakowi, który również skompletował hat-tricka a później sam zdobył bramkę na 9:1 (wcześniej niestety straciliśmy jedną bramkę) i to taką, która mogłaby być śmiało uznana „bramką meczu”. Jego podkręcony strzał w „okienko bramki” to po prostu było NIEZWYKŁE. A to jeszcze nie było koniec w jego wykonaniu. Kiedy bowiem w 85 minucie na boisko wchodził debiutant Bartosz Janus, po nim także nikt wiele nie oczekiwał. To była zmiana za Olafa, któremu chcieliśmy podziękować oklaskami za jego występ i czasu do końca meczu pozostawało naprawdę niewiele. To jednak wystarczyło Bartkowi by zdobyć w debiucie bramkę a wypracował mu ją nie kto inny jak Konrad Kuźma, który obsłużył go doskonałym podaniem wzdłuż bramki a ten z najbliższej odległości dołożył tylko nogę i skierował piłkę do siatki. Ta bramka ustawiła końcowy wynik 10:1 (sędziowie wprowadzili do systemu 12:1, ale może zauważą swój błąd przy przepisywaniu protokołu, ewentualnie przyjmiemy ten „prezent” jako dodatkowy bonus).

Wracając jednak jeszcze do wydarzeń z końcówki, warto nadmienić, że na boisko wszedł również inny debiutant Paweł Paszek za Roberta Kolany. Paweł z tej całej wprowadzonej trójki niestety nie wpisał się na listę strzelców, ale również dobrze się zaprezentował i wniósł trochę świeżych sił i walki do środka pola.

Szkoda straconej jednej bramki, bo gdyby udało nam się zagrać „na zero z tyłu” byłaby to również ogromna nagroda dla naszego bramkarza Franka, który w tym sezonie wiele dobrego robi dla nas w bramce w każdym meczu i zasługuje na zachowanie przynajmniej jednego „czystego konta” w grze. To dla bramkarza jest równie ważne jak dla napastnika zdobycie bramki.

BARDZO DZIĘKUJĘ wszystkim swoim piłkarzom za to spotkanie. Daliście mi (i sobie) wielką radość a to było nam wszystkim teraz bardzo potrzebne, by przykryć te brzydkie wydarzenia z przed tygodnia. Ja także potrzebowałem od Was takiego impulsu i go dostałem. Jednak może naprawdę wszyscy staracie się dla mnie? Przeszliśmy drogę od ratowania drużyny, poprzez jej budowanie do stworzenia drużyny, która potrafi uwolnić się od meczowego stresu, uwierzyć w siebie, zaangażować z pełną pasją i grać nie tylko pięknie (takie mecze jak dziś powinni oglądać Wasi rodzice i opiekunowie), ale i skutecznie. Jeśli tak będziemy grać, nawet w meczach, których mimo wszystko rywale będą skuteczniejsi, będę czuł się spełniony, bo będę pewny, że daliście z siebie absolutnie wszystko, że się staracie, wierzycie w siebie i jesteście drużyną, która jest moim trenerskim charakterem. Dziś przekonaliście się, że nie ważne jakim składem gramy, możemy wygrywać, bo wszyscy w tej drużynie są jej częścią i każdy jest tu ważny i potrzebny.

Kategorie
Newsy

Zapowiedź weekendu

🔥 NASI GRAJĄ! 🔥
Przed nami kolejny tydzień meczowy 💙💛⚽
Od Żaków, przez młodzików i trampkarzy, aż po seniorów, każdy wychodzi na boisko, żeby walczyć, rozwijać się i reprezentować UKS Szopienice 👊
🏟 Gramy u siebie i na wyjazdach
⏱ Gramy od samego rana do popołudnia
💪 Gramy razem jako jedna drużyna
👉 Sprawdźcie harmonogram i bądźcie z nami!
👉 Każde wsparcie ma znaczenie!

Kategorie
Newsy

Dołącz do naszego klubu

DOŁĄCZ DO UKS SZOPIENICE! 🔵🟡
Trwają zapisy dla zawodniczek i zawodników z roczników 2008–2021!
Szukasz miejsca, w którym Twoje dziecko rozwinie piłkarską pasję, umiejętności i pewność siebie? W UKS Szopienice łączymy profesjonalne szkolenie z dobrą atmosferą i indywidualnym podejściem do zawodnika.
✅ Treningi piłkarskie i bramkarskie
✅ Treningi motoryczne
✅ Współpraca z psychologiem sportu
✅ Obozy krajowe i zagraniczne
✅ Dodatkowe treningi indywidualne DFA i Next Level Pro
✅ Program Śląskie Diamenty dla najbardziej utalentowanych zawodników
✅ Szkolenie oparte na systemie funkcjonującym m.in. w akademiach Pogoni Szczecin, Jagiellonii Białystok czy Radomiaku
Nie czekaj — przyjdź na trening i zostań częścią naszej drużyny! 💪⚽
📞 500 082 842
🌐 www.uksszopienice.pl
UKS Szopienice — rozwijamy pasję, budujemy zawodników!

Kategorie
Newsy

Kompleksowy rozwój

Już tradycyjnie w ostatni piątek miesiąca (29.05.) odbędą się dodatkowe zajęcia w naszym Klubie. O 17:45 wystartuje kolejny trening w ramach projektu Śląskie Diamenty dla wyróżniających się zawodników z roczników 2008-2016. Powołanych zawodników poinformują bezpośrednio trenerzy.

Natomiast o 19:45 w LO rozpoczną się warsztaty mentalne prowadzone przez Karolina Pietrzak- Psycholog Sportu

Serdecznie zapraszamy 🙂

Kategorie
Newsy

Jr. Champions League Katowice: Jesteśmy na półmetku!

Emocje w Szopienicach sięgają zenitu! Za nami niesamowita dawka piłkarskich wrażeń – oficjalnie przekroczyliśmy półmetek naszego turnieju.
Na murawie przy ul. 11 Listopada 16 zameldowali się już reprezentanci klas 1 i 2 szkół podstawowych. Młodzi zawodnicy z dumą reprezentowali wylosowane przez siebie europejskie potęgi, a walki, pięknych bramek i czystej, sportowej radości w formule Ligi Mistrzów było co niemiara! Wielkie brawa dla wszystkich drużyn za serce zostawione na boisku! 👏🔥
Dziękujemy wszystkim szkołom, rodzicom i kibicom za niesamowity doping. Nie zwalniamy tempa – już wkrótce turniej klas III 🤜🤛

Kategorie
Newsy

Zapowiedź weekendu

Przed nami kolejny tydzień meczowy 💙💛⚽
Od Żaków, przez młodzików i trampkarzy, aż po seniorów, każdy wychodzi na boisko, żeby walczyć, rozwijać się i reprezentować UKS Szopienice 👊
🏟 Gramy u siebie i na wyjazdach
⏱ Gramy od samego rana do popołudnia
💪 Gramy razem jako jedna drużyna
👉 Sprawdźcie harmonogram i bądźcie z nami!
👉 Każde wsparcie ma znaczenie!

Kategorie
Newsy

Stawiamy na kompleksowy rozwój

W UKS Szopienice stawiamy na kompleksowy rozwój! ⚽️💪
Doskonale wiemy, że sukces na boisku to coś więcej niż tylko technika i taktyka. W naszym klubie rozwój mentalny i przygotowanie motoryczne są dla nas dokładnie tak samo ważne, jak same zajęcia z piłką. Kształtujemy nie tylko zawodników, ale też silne i świadome charaktery, gotowe na każde sportowe wyzwanie.
Złapaliśmy trochę tej energii w obiektywie – poniżej prezentujemy kilka fotek z naszego ostatniego treningu motorycznego! 📸🔥
Szukasz środowiska, które zadba o każdy aspekt Twojego rozwoju? Dołącz do naszej drużyny! 🤝

Kategorie
Newsy

Weekendowe granie

🔥 NASI GRAJĄ! 🔥
Przed nami kolejny tydzień meczowy 💙💛⚽
Od Żaków, przez młodzików i trampkarzy, aż po seniorów, każdy wychodzi na boisko, żeby walczyć, rozwijać się i reprezentować UKS Szopienice 👊
🏟 Gramy u siebie i na wyjazdach
⏱ Gramy od samego rana do popołudnia
💪 Gramy razem jako jedna drużyna
👉 Sprawdźcie harmonogram i bądźcie z nami!
👉 Każde wsparcie ma znaczenie!

Kategorie
Newsy

Nasi grali – Orliki E1

💙💛 Nasi grali 💙💛
Kawał dobrego futbolu pokazała w weekend drużyna rocznika 2015.
Po ostatnim dobrym meczu, którego całkowicie nie odzwierciedlił wynik, przyszedł czas na pokazanie się z jeszcze lepszej strony.
Od pierwszej do ostatniej minuty w meczu z Rozwojem zawodnicy wykonywali swoje boiskowe zadania i to Nasi po ostatnim gwizdku mogli świętować i cieszyć się dobrym występem.
Brawo! 💙💛

Kategorie
Newsy

Nasi grali – Juniorzy B1

Wreszcie drużyna osiągnęła to na co zasługiwała co najmniej od dwóch ligowych spotkań. Od meczu z MK, gdzie byliśmy na boisku wspaniali i tak po prostu piłkarsko lepsi, ale mimo to wygrał rywal, poprzez mecz z Sarmacją, trzecią drużyną w lidze, której też w pierwszej połowie narzuciliśmy swój styl gry i strzeliliśmy 4 bramki !!! tracąc dwie, ale niestety w drugiej połowie sukces wypadł nam z rąk, tam też trudno było nam zrozumieć, co się właściwie stało, że straciliśmy trzy bramki 🙁 To nas jednak nie załamało a wręcz przeciwnie – jeszcze bardziej podrażniło nasze ambicje i spotęgowało głód wygrania w końcu ligowego meczu. No i dziś wreszcie się udało.

Spodziewaliśmy się twardego meczu, zaciętości i jakichś niespodzianek taktycznych ze strony przeciwnika. Na szczęście dla nas zbyt wiele tego rywal dziś nie pokazał i poza słabszych pierwszych kilkunastu minutach gry, wydaje się, że to my optycznie częściej tworzyliśmy z gry coś dobrego.

Mimo słabszego początku już w 6 minucie meczu obchodzący dziś swoje urodziny nasz najlepszy strzelec Bartek Saternus, skorzystał ze swojej szybkości i urwał się obrońcom, wpadł w pole karne, jednak podjął decyzję o dograniu piłki do nadbiegających dwojga kolegów. Najbliżej piłki był po tym zagraniu Benian Labanau, jednak nie zdołał sięgnąć piłki. w 14 minucie meczu podobna sytuacja, znów dogrywa Bartek i znów ani Błażej ani Benian, nie dają jednak rady dosięgnąć i trącić przelatującą piłkę. W 17 minucie dopiero Bartek sam próbuje szczęścia strzałem na bramkę, ale na posterunku jest bramkarz gości Vasyl. W 20 minucie próbują wreszcie goście, ale i nasz Franek staje na wysokości zadania pokazując, że i on między słupkami wie co robić. W 23 minucie gry w walce o piłkę na murawę upada nasz lewy wahadłowy Bartek Całczyński. Leżąc trzyma się za ramię i nie wygląda to dobrze.

W 25 minucie Bartek Saternus dogrywa piłkę do nogi Beniania Labanau a ten skutecznie pokonuje bramkarza 1.FC. Prowadzimy. Szczęście miesza się z odrobiną goryczy, bowiem niezdolny do dalszej gry musi opuścić boisko Bartek Całczyński. Jego miejsce zajmuje Maciek Wydrych. Na domiar złego w 28 minucie wyrównują goście, z akcji po stracie piłki podczas naszego wypadu na połowie przeciwnika. Nie poddajemy się. W 30 minucie nasz drużynowy „Pedri” czyli Adrian Richter próbuje swojej szansy, znów po podaniu niezwykle aktywnego Bartka Saternusa, ale niestety nie ma z tego bramki. Minutę później pierwiastek piłkarskiej magii w wykonaniu Olafa Krzaka, który znów pokazał kawałek kreatywnej techniki użytkowej, uwalniając się z otoczenia kilku rywali, po podaniu, jakże by inaczej, Bartka, ale jego próba strzału była za lekka. W 36 minucie meczu, Bartek Saternus ponownie wlewa w nasze serca nadzieje po pięknej akcji „sam na sam” z bramkarzem rywali i skutecznym wykończeniu jej. Kreatorem tej akcji był Adrian Richter, który obsłużył Bartka doskonałym podaniem. Adrian dwie minuty później próbował sam zdobyć bramkę strzałem z dystansu, ale futbolówka nie miała dość mocy, by sprawić problemy bramkarzowi. Za to w 40 minucie napędziła strachu zawodnikom 1.FC ponieważ strzał Olafa wylądował na poprzeczce i lecąca tam futbolówka była odprowadzana jedynie wzrokiem stojącego na „piątce” bramkarza „Efce”. Do przerwy prowadzimy 2:1.

Na drugą połowę wychodzimy tylko z jedną zmianą. Drobny uraz kostki złapał nasz obrońca Oskar Kuklok, więc jego miejsce zajął środowy debiutant – Borys Derkacz. Znów z gry wyglądamy lepiej na tle rywala, próbujemy atakować dalej. W 57 minucie dostajemy rzut karny, jednak nie wykorzystujemy go. Cóż, nawet najlepsi piłkarze, tacy, którzy mają opinię, że zawsze trafiają, czasem jednak nie trafią. Tak było i w tym meczu.

W 60 minucie meczu wprowadzamy na boisko kolejnych zawodników – wchodzi Kasjan Błażejewski i Robert Kolany a boisko opuszczają Olaf Krzak i Błażej Kuźma a w 70 minucie gry szykuje się do debiutu w lidze Maksymilian Raban wchodząc za Beniana Labanau.

W 77 minucie mamy już 3:1. Po wrzucie z autu piłkę trąca głową Filip Plizga, futbolówkę zgarnia Bartek Saternus i bramkarz gości jest bez szans, przy precyzyjnym jego wykończeniu. W końcówce spotkania kapitalny rajd kapitana 1.FC z połowy boiska, mijając naszych zawodników jeden po drugim a później kończąc jeszcze mocnym, płaskim uderzeniem w kierunku dalszego słupka i robi się 3:2. Znów zapowiada się na nerwową końcówkę a przy linii środkowej przygotowywany był do wejścia ostatni z rezerwowych – Konrad Kuźma. Na szczęście minutę po bramce rywali, nasz bramkarz, po przechwycie piłki w innej z akcji, długim bezpośrednim podaniem nogą uruchomił naszego, w tym momencie skrzydłowego, którym był Radek Pach a ten zdolny wszechstronny piłkarz o bogatym wachlarzu możliwości z piłką przy nodze, skutecznie pokonał po raz czwarty bramkarza 1.FC i znów mieliśmy 2 bramkową przewagę. Na boisko wszedł więc zgodnie z planem Konrad, opuścił je Adrian Richter. Do końca spotkania kontrolowaliśmy już sytuację i 4:2 stało się faktem. A więc po raz pierwszy w tej rundzie odtańczyliśmy taniec zwycięzców na środku boiska z uśmiechami na twarzy i w akompaniamencie śpiewanej piosenki „Tak się bawi i wygrywa UKS…”.

BARDZO DZIĘKUJĘ wszystkim zawodnikom za ten mecz. Ten sukces Wam się należał i pracowaliście na niego bardzo ciężko. To przede wszystkim Wasza zasługa.

Dziękuję rodzicom, opiekunom, rodzinie, przyjaciołom czy też znajomym zawodników, którzy byli na meczu i stali się świadkami tej sportowej historii.

Na koniec pragniemy życzyć szybkiego powrotu do zdrowia Bartkowi Całczyńskiemu u którego zdiagnozowano załamanie prawego obojczyka. Trzymaj się Bartek, nie smuć i bądź wytrwały. Czekamy na Ciebie.

Kategorie
Newsy

Weekendowe granie

🔥 NASI GRAJĄ! 🔥
Przed nami kolejny tydzień meczowy 💙💛⚽
Od Żaków, przez młodzików i trampkarzy, aż po seniorów, każdy wychodzi na boisko, żeby walczyć, rozwijać się i reprezentować UKS Szopienice 👊
🏟 Gramy u siebie i na wyjazdach
⏱ Gramy od samego rana do popołudnia
💪 Gramy razem jako jedna drużyna
👉 Sprawdźcie harmonogram i bądźcie z nami!
👉 Każde wsparcie ma znaczenie!

Kategorie
Newsy

Nabór do klasy usportowionej

⚽🔥 NABÓR DO KLASY USPORTOWIONEJ o profilu PIŁKA NOŻNA 🔥⚽
Masz pasję do piłki nożnej i chcesz rozwijać się na wyższym poziomie?
Połącz naukę z profesjonalnym treningiem!
📢 Od roku szkolnego 2026/2027 uruchamiamy klasę usportowioną w Technikum nr 14 w Katowicach
✔️ więcej godzin WF (+3 godziny sportowe)
✔️ profesjonalne treningi piłkarskie
✔️ wykwalifikowana kadra trenerska
✔️ połączenie edukacji i sportu
🔥 Projekt został oficjalnie zatwierdzony przez Miasto Katowice
⚠️ WAŻNA INFORMACJA
Uczniowie zakwalifikowani do klasy usportowionej mogą brać udział w szkoleniu sportowym bez obowiązku zmiany przynależności klubowej.
👉 Istnieje możliwość dalszego reprezentowania swojego macierzystego klubu
👉 oraz możliwość zmiany klubu i dołączenia do UKS Szopienice
🔥 To Twoja szansa na rozwój!
👉 Dołącz do nas i rozwijaj swoją pasję!
📩 Zapisy / kontakt: 32 255 72 25

Kategorie
Newsy

Nasi grają

🔥 NASI GRAJĄ! 🔥
Przed nami kolejny tydzień meczowy 💙💛⚽
Od Żaków, przez młodzików i trampkarzy, aż po seniorów – każdy wychodzi na boisko, żeby walczyć, rozwijać się i reprezentować UKS Szopienice 👊
🏟 Gramy u siebie i na wyjazdach
⏱ Gramy od samego rana do popołudnia
💪 Gramy razem jako jedna drużyna
👉 Sprawdźcie harmonogram i bądźcie z nami!
👉 Każde wsparcie ma znaczenie!