KS LECHIA 06 MYSŁOWICE

-

UKS SZOPIENICE 2:2

RELACJA MECZU

Za nami bez wątpienia trudne i wymagające spotkanie z KS Lechią 06 Mysłowice w roli gospodarza. Każda z drużyn Młodzików bardzo chciała mieć te trzy punkty dla siebie. Od kilku sezonów idziemy łeb w łeb, zatem sytuacja jak najbardziej zrozumiała. Zreszą dzieci w naturalny sposób stawiają sobie wysoko poprzeczkę i jeżeli tylko my dorośli nie przeszkadzamy, to one same walcząc jak lwy świetnie się przy okazji bawią i czerpią z kopania “bali" niesamowitą frajdę  Nasza rola w tym, aby to wszystko odbywało się w pozytywnej atmosferze, w duchu fair play i bez poszukiwania teorii spiskowych. To tyle o nas, dorosłych. Dzieciaki starały się w tym wszystkim jakoś nie pogubić. Pierwsza bramka dla przeciwnika pada z rzutu wolnego i trzeba dodać, że był to piękny gol Taki, gdzie to ani obrońcy ani bramkarz nie mają nic do gadania - 1:0. Budowanie akcji po naszej stronie idzie dosyć opornie, ale dzielnie walczymy, do przerwy wynik jednak bez zmian. Wytrwałość popłaca, bo wkrótce pada gol Klaudiusza Kaplera (asysta Bartka Kotyzy) i w drugiej połowie możemy już cieszyć się remisem. Ale chyba jeszcze bardziej możemy się radować faktem, że pomimo budowania napięcia wokół tego spotkania, jedenastolatkowie potrafią poradzić sobie z ogromnym stresem i zaczynają grać swoje  Na efekt nie trzeba długo czekać, po kilku zaledwie minutach drugiego gola strzela Piorek Pawlik, ponownie z podania Bartka Kotyzy. Choć dla nas rozgrywka mogłaby się oczywiście takim wynikiem zakończyć, Mysłowiczanie nie powiedzieli ostatniego słowa i w drugiej połowie Kuba po raz drugi musi wyciągać piłkę z naszej bramki. Kolejne zmiany, faule i walka o wynik trwają do końca spotkania, ale remis 2:2 daje naszej drużynie kolejny ważny punkt
Mecz pokazał z jednej strony nie tylko umiejętności piłkarskie, ale przede wszystkim niesamowitą odporność psychiczną naszych jedenastolatków na presję i ich ogromną wolę walki. Z drugiej jednak strony także lekcję do odrobienia dla dorosłych, gdzie challange mógłby brzmieć #niekomentujękibicuję i #gramyfairplay