Nasi grali – Raport z gry seniorów

💙💛 Seniorzy grali 💙💛
W ubiegły weekend drużyna klasy A rozgrywała mecz na własnym boisku z GKS Grunwald Ruda Śląska, jest to zawsze dla nas ciężki przeciwnik w dotychczasowych potyczkach. Po końcowym wyniku tego spotkania można było tak twierdzić, lecz ogólnie przeciwnik po zdobyciu dwóch bramek został mocno zmuszony przez naszych zawodników do długiej gry w defensywie. Co prawda dobrze zorganizowana gra defensywy przeciwnika długo odpierała ataki naszych zawodników. Kontaktową bramkę strzela Nikodem Maciaszczyk po dograniu Marcina Nowaka a kilka minut przed końcowym gwizdkiem remis daje na Adam Pogorel po asyście Tomka Larysza.
Podsumowując :
Dobrze zorganizowana drużyna gości w defensywie nie utrzymała przewagi dwóch bramek przeciwko mocno i dobrze napierającą drużyną gospodarzy którzy szybką wymianą podań i silnymi podaniami zmieniając co raz pozycje piłki, z jednej do drugą boczną strefę boiska rozmontowywała powoli defensywę gości. Pod koniec meczu nadzieje na wygraną miały dać nam zmiany napastników lecz tym razem nie udało się tego dokonać, i wyciągamy 1 punkt.
W ubiegłą sobotę podejmowaliśmy na wyjeździe drużynę ŚKS Naprzód Lipiny. Pozycja tabeli gospodarzy pokazywała teoretycznie łatwe trzy punkty przed meczem. Lecz wyniki które Lipiny uzyskują na własnym obiekcie nie mogły tego potwierdzać. I tak też było. Solidna gra taktyczna gospodarzy w niskim pressingu przyniosły im wygraną 2:1 . W tym dniu niestety nie wychodzi nam tak dobrze gra w ataku pozycyjnym jak było to z Grunwaldem. Odrobienie 2 bramek w drugiej połowie przy bardzo dobrze grającej drużynie gospodarzy a słabszej postawie naszych zawodników pozwoliła tylko na zdobycie 1 bramki fantastycznym uderzenie Kacpra Banasia za pola karnego w samo okienko bramki.
Podsumowanie :
Dobrze grająca bardzo doświadczona drużyna Lipin w defensywie zbiera całą pule, a naszym zmiennikom po raz drugi nie udaje się wyrwać w tym meczu jednego a w meczu z Grunwaldem trzech punktów dla naszej drużyny.
W ubiegły weekend drużyna klasy B rozgrywała mecz u lidera. Wysoka porażka niby odzwierciedla wysoki poziom gospodarzy nie ma co do tego dwóch zdań lecz bardzo do tego faktu przyczyniły się dwa aspekty naszej drużyny. Brak zaangażowania dla tak dobrego przeciwnika większości zawodników naszej drużyny, aspekt drugi tracimy 5 bramek po kardynalnych błędach indywidualnych naszych zawodników ( zagrywania piłki do przeciwnika w środkowej części pola ). Jest to drużyna której może przydarzyć się tego typu błędy bo przejście młodych juniorów w rozgrywki seniorów często takimi błędami się kończą w szczególności z tak dobrym przeciwnikiem. Pomimo tak dużego wyniku i tylu błędów chłopaki nie najgorzej radzili sobie z rozgrywaniem piłki. Gdyby było zaangażowanie starszych kolegów moglibyśmy powalczyć o kilka bramek dla naszej drużyny. Były dwie doskonałe szanse w której jedna bramka nie uznana przez sędziego strzela Diego a jedna akcja sam na sam nie wykorzystuje minimalnie ten sam zawodnik.
Mega doświadczenie dla naszej młodzieży a za razem nauka dla doświadczonych zawodników że bez zaangażowania to i na niższym poziomie nic nie osiągniemy .
Wczorajszy mecz w klasie B pokazuje zgoła odmienny zespół . Co prawda Strażak Mikołów to inny poziom jak Wyzwolenie ale determinacji woli walki nie można było im odmówić. Pierwsza i druga połowa to duża przewaga naszej drużyny lecz na przerwę schodzimy z wynikiem 0:1. W drugiej odsłonię mocno nacieramy na bramkę i efektem jest pierwsza bramka która po dobry dograniu Dominika Czecha formalności dokonuje Dawid Machulec a po kilku minutach ten sam zawodnik tym razem po dograniu Damiana Lekstana podwyższa na 2:1. Przysłowiową kropkę nad i stawia Konrad Worowski strzelając 3 gola z 20 metrów pod poprzeczkę bramki.
Podsumowanie:
Zdecydowanie lepsze rozgrywanie piłki w drugiej połowie pozwoliło otworzyć drogę do bramki przeciwnika.