Nasi grali – Raport z gry senior贸w

Nasi grali – Raport z gry senior贸w

馃挋馃挍 Seniorzy grali 馃挋馃挍
W ubieg艂y weekend dru偶yna klasy A rozgrywa艂a mecz na w艂asnym boisku z GKS Grunwald Ruda 艢l膮ska, jest to zawsze dla nas ci臋偶ki przeciwnik w dotychczasowych potyczkach. Po ko艅cowym wyniku tego spotkania mo偶na by艂o tak twierdzi膰, lecz og贸lnie przeciwnik po zdobyciu dw贸ch bramek zosta艂 mocno zmuszony przez naszych zawodnik贸w do d艂ugiej gry w defensywie. Co prawda dobrze zorganizowana gra defensywy przeciwnika d艂ugo odpiera艂a ataki naszych zawodnik贸w. Kontaktow膮 bramk臋 strzela Nikodem Maciaszczyk po dograniu Marcina Nowaka a kilka minut przed ko艅cowym gwizdkiem remis daje na Adam Pogorel po asy艣cie Tomka Larysza.
Podsumowuj膮c :
Dobrze zorganizowana dru偶yna go艣ci w defensywie nie utrzyma艂a przewagi dw贸ch bramek przeciwko mocno i dobrze napieraj膮c膮 dru偶yn膮 gospodarzy kt贸rzy szybk膮 wymian膮 poda艅 i silnymi podaniami zmieniaj膮c co raz pozycje pi艂ki, z jednej do drug膮 boczn膮 stref臋 boiska rozmontowywa艂a powoli defensyw臋 go艣ci. Pod koniec meczu nadzieje na wygran膮 mia艂y da膰 nam zmiany napastnik贸w lecz tym razem nie uda艂o si臋 tego dokona膰, i wyci膮gamy 1 punkt.
W ubieg艂膮 sobot臋 podejmowali艣my na wyje藕dzie dru偶yn臋 艢KS Naprz贸d Lipiny. Pozycja tabeli gospodarzy pokazywa艂a teoretycznie 艂atwe trzy punkty przed meczem. Lecz wyniki kt贸re Lipiny uzyskuj膮 na w艂asnym obiekcie nie mog艂y tego potwierdza膰. I tak te偶 by艂o. Solidna gra taktyczna gospodarzy w niskim pressingu przynios艂y im wygran膮 2:1 . W tym dniu niestety nie wychodzi nam tak dobrze gra w ataku pozycyjnym jak by艂o to z Grunwaldem. Odrobienie 2 bramek w drugiej po艂owie przy bardzo dobrze graj膮cej dru偶ynie gospodarzy a s艂abszej postawie naszych zawodnik贸w pozwoli艂a tylko na zdobycie 1 bramki fantastycznym uderzenie Kacpra Banasia za pola karnego w samo okienko bramki.
Podsumowanie :
Dobrze graj膮ca bardzo do艣wiadczona dru偶yna Lipin w defensywie zbiera ca艂膮 pule, a naszym zmiennikom po raz drugi nie udaje si臋 wyrwa膰 w tym meczu jednego a w meczu z Grunwaldem trzech punkt贸w dla naszej dru偶yny.
W ubieg艂y weekend dru偶yna klasy B rozgrywa艂a mecz u lidera. Wysoka pora偶ka niby odzwierciedla wysoki poziom gospodarzy nie ma co do tego dw贸ch zda艅 lecz bardzo do tego faktu przyczyni艂y si臋 dwa aspekty naszej dru偶yny. Brak zaanga偶owania dla tak dobrego przeciwnika wi臋kszo艣ci zawodnik贸w naszej dru偶yny, aspekt drugi tracimy 5 bramek po kardynalnych b艂臋dach indywidualnych naszych zawodnik贸w ( zagrywania pi艂ki do przeciwnika w 艣rodkowej cz臋艣ci pola ). Jest to dru偶yna kt贸rej mo偶e przydarzy膰 si臋 tego typu b艂臋dy bo przej艣cie m艂odych junior贸w w rozgrywki senior贸w cz臋sto takimi b艂臋dami si臋 ko艅cz膮 w szczeg贸lno艣ci z tak dobrym przeciwnikiem. Pomimo tak du偶ego wyniku i tylu b艂臋d贸w ch艂opaki nie najgorzej radzili sobie z rozgrywaniem pi艂ki. Gdyby by艂o zaanga偶owanie starszych koleg贸w mogliby艣my powalczy膰 o kilka bramek dla naszej dru偶yny. By艂y dwie doskona艂e szanse w kt贸rej jedna bramka nie uznana przez s臋dziego strzela Diego a jedna akcja sam na sam nie wykorzystuje minimalnie ten sam zawodnik.
Podsumowanie :
Mega do艣wiadczenie dla naszej m艂odzie偶y a za razem nauka dla do艣wiadczonych zawodnik贸w 偶e bez zaanga偶owania to i na ni偶szym poziomie nic nie osi膮gniemy .
Wczorajszy mecz w klasie B pokazuje zgo艂a odmienny zesp贸艂 . Co prawda Stra偶ak Miko艂贸w to inny poziom jak Wyzwolenie ale determinacji woli walki nie mo偶na by艂o im odm贸wi膰. Pierwsza i druga po艂owa to du偶a przewaga naszej dru偶yny lecz na przerw臋 schodzimy z wynikiem 0:1. W drugiej ods艂oni臋 mocno nacieramy na bramk臋 i efektem jest pierwsza bramka kt贸ra po dobry dograniu Dominika Czecha formalno艣ci dokonuje Dawid Machulec a po kilku minutach ten sam zawodnik tym razem po dograniu Damiana Lekstana podwy偶sza na 2:1. Przys艂owiow膮 kropk臋 nad i stawia Konrad Worowski strzelaj膮c 3 gola z 20 metr贸w pod poprzeczk臋 bramki.
Podsumowanie:
Zdecydowanie lepsze rozgrywanie pi艂ki w drugiej po艂owie pozwoli艂o otworzy膰 drog臋 do bramki przeciwnika.
馃憤鈿斤笍馃挭馃檪

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Najnowsze wpisy