Wymarzone otwarcie rundy wiosennej juniorów

Po długiej, dobrze przepracowanej zimowej przerwie przyszedł czas na powrót do grania na poważnie. Pierwszym przystankiem rundy rewanżowej był wyjazd do Rydułtów, na mecz z Naprzodem 23 Rydułtowy. Po ostatnim meczu przeciwko tej drużynie wisiały nad nami złe duchy (5-2 porażka), dlatego byliśmy zmotywowani podwójnie, a nawet potrójnie 😉, żeby wygrać nadchodzący mecz.

Niestety w mecz wchodzimy bardzo źle, i w piątej minucie tracimy bramkę, po bardzo niefortunnej sytuacji 1 na 1. Lecz ta sytuacja nie załamała drużyny, ponieważ po sparingach wiedzieliśmy że jak zazwyczaj jako pierwszy tracimy bramkę, to do meczu wracamy z podwójną motywacją. Wystarczyło osiem minut i w 13 minucie Dawid, wpisał się na listę strzelców efektownym strzałem wprost w okienko bramki. Pierwsza połowa była przykładem ogromnej nieskuteczności jednej jak i drugiej drużyny, nasza drużyna zdobyła w tej połowie jeszcze trzy bramki, lecz wszystkie zostały zdobyte z „spalonego”, rywale odpowiedzieli słupkiem po czym sędzia zagwizdał i pierwszą połowę kończymy rezultatem 1-1.

W druge połowę wchodzimy świetnie, ponieważ przejmujemy całkowicie kontrolę nad meczem, lecz przez pierwszy kwadrans drugiej części gry, bramka była jakby zaczarowana nic nie chciała wpaść do siatki. Receptą okazało się szybkie rozegranie akcji od defensywny, Alex zagrał piłkę do Patryka, ten świetnym zagraniem do pustej bramki znalazł Wiktora inaczej znanego jako Dziobaka, a ten strzałem przy prawym słupku wkoncu pokonał bramkarza, i dzięki temu objęliśmy prowadzenie. 5 minut później doszło do czegos, czego nikt nie obstawiał że się wydarzy. Wiemy że Szymon umie zaskoczyć z każdej pozycji, lecz nikt nie spodziewał się że pokona bramkarza strzałem z własnej połowy. On to zrobił, strzelił bramkę z przeszło 50 metrów, takich bramek nie zdobywa się na codzien, po tym trafieniu wybuchła ogromną euforia, i nakręciło drużynę jeszcze bardziej. Przez kolejne 20 minut kontrolujemy już całkowicie mecz i dopuszczamy rywala jedynie do pojedynczych sytuacji. Wygrywamy 3-1, zasłużyliśmy na to w 100%. Rywalom dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w dalszej części sezonu, a rodzicom serdecznie dziękujemy za doping. Złe duchy zostały po tym meczu pogrzebane, wywozimy pewne trzy punkty z bardzo trudnego terenu. Dziękuję za pomoc Mateuszowi:)

Akcje bramkowe:
13 minuta – Dawid (gol)
61 minuta – Dziobak (gol), Rutek (asysta)
67 minuta – Szymon (rzut wolny, bezpośrednio)

Strzaly Naprzód: 14
Strzaly celne Naprzód: 4
Faule zawodników Naprzód: 13
Rzuty rożne: 1
Spalone: 7

5 minuta – gol
74 minuta – żółta kartka