Motoryka w UKS

Trening motoryczny charakteryzuje się tym, aby jego celem było kształtowanie odpowiednich wzorców ruchowych, wzmacnianie mięśni ważnych dla piłkarza oraz szybkość reakcji. Fundamentami przygotowania motorycznego są takie elementy jak stabilizacja, przygotowanie ruchowe, plyometria, szybkość, gibkość, siła czy rozwój systemów wydolnościowych. Powyższe cechy motoryczne w szkoleniu piłkarskim nigdy nie występują osobno. Są wzajemnie powiązane i co ma wielkie znaczenie zintegrowane ze szkoleniem techniczno-taktycznym.

Nowoczesne szkolenie w piłce sprawia, że trening motoryczny jako forma treningu specjalistycznego, jest wręcz fundamentalny do prawidłowego i optymalnego rozwijania piłkarzy, dlatego i UKS dostrzega wartość takich zajęć i z pomocą Pani trener Patrycji Jasińskiej wprowadziliśmy takie zajęcia w naszym klubie.